Faq-58b709fc419561.jpg

שאלות ותשובות

מדריך מהיר לשאלות הנפוצות ביותר על ידי לקוחות נטוצי איטליה. לשאלות ונושאים נוספים, נא צור איתנו קשר או בקר בחנות הקרובה אליך.

 

נטוצי איננה מוכרת ישירות מהמפעל ללקוחות אלא יכול לרכוש את המוצרים של נטוצי באמצעות אומנויות נטוצי או סוכנים מורשים של נטוצי. על מנת למצוא את החנות או הסוכן הקרוב אליך, לא יכול לחפש ברשימת הסניפים.

עור מתאים את עצמו לסביבתו. העור מסתגל לטמפרטורה שיש בחדר או לטמפרטורת הגוף הנמצא עליו ושומר את הטמפרטורה הקבועה הזו, כך שתחוש בנוח בישיבה עליו.

לא. עור איננו נסדק או מתקלף לאורך זמן בתנאי שימוש רגילים אולם, במידה והעור עבר תיקון או שנעשה גימור בצבע, הצבע עצמו עשוי להיסדק או להתקלף. בדרך כלל ניתן לתקן את זה בקלות - בדומה לתיקון צבע על הקיר. יש לזכור שלא ניתן תמיד לתקן את הגימור בצורה מושלמת ותהליך התיקון עשוי להותיר "צלקות".

סימנים כגון צלקות, עקיצות יתושים, קמטים וורידים הם מאפיינים טבעיים של עור אמיתי. אם קנית רהיט עור ממשפחת "Protecta", כזה שעבר הגנה וגימור ליצירת מראה ומרקם אחיד, תוכל לראות מספר קטן בלבד של סימנים. לעומת זאת, עור ממשפחת "Natural" יראה יותר סימנים טבעיים כגון עקיצות יתושים, צלקות, סימני מתיחה ושינויים קלים בצבע. בעור ממשפחת Natural יהיו הבדלי צבע קלים בתוך אותה פיסת עור, כיוון שאנחנו לא מבצעים גימור הנותן מראה עור אחיד לגמרי כמו בסוגי העור ממשפחת "Protecta". סימנים אלה מעידים על כך שמדובר בעור טבעי ואמיתי, ואינם נחשבים כפגמים. למעשה, ניתן להחשיב אותם כ"תג" המוכיח שהרהיט עשוי עור אמיתי באיכות גבוהה.

כן. למעשה, עור הוא תוצר לוואי של תעשיית הבשר למאכל. הצרכן הגדול ביותר של עור היא תעשיית הנעליים, ורק כ- 10% מייצור העור העולמי משמש לתעשיית הרהיטים.

אם חיות המחמד שלך עלולות לפגוע ברהיט העור, מומלץ שתשתמש בסוג העור המתאים ביותר לבית עם חיות מחמד. אנחנו ממליצים על סוג עור ממשפחת ה- Protecta, כיוון שקל יותר לתקן אותו. התיקונים גם יהיו פחות בולטים לעין, כיוון שבסוג העור הזה משתמשים בגימור צבע לעור.

הגורם העיקרי שקובע את רמת העור הוא המקור של העור הגולמי. עורות מגיעים מרחבי העולם, וממויינים על פי כמות הסימנים הטבעיים שנמצאים בהם. כיוון שעורות בעלי מעט סימנים טבעיים הם נדירים יותר, עורות אלה יהיו יקרים יותר. עורות אלה גם דורשים פחות טיפול על מנת להפוך לעור ריפוד.
באופן כללי, רמות העור הגבוהות מגיעות מעורות של בעלי חיים שגודלו מצפון לקו המשווה. עורות שמגיעים מדרום לקו המשווה הם יותר נפוצים, ועליהם יש יותר סימנים טבעיים. עורות אלה הם פחות גמישים מאשר עורות שמגיעים מצפון לקו המשווה. עורות המגיעים מדרום לקו המשווה מייצגים בדרך כלל את מרבית העורות ממשפחת ה- Protecta, אולם לעיתים משתמשים בעורות אלה גם עבור קולקצית ה- Natural. לעורות טבעיים יהיו מאפיינים טבעיים כמו למשל שינויים קלים בצבע, וזהו איננו פגם.

גורם חשוב מאוד במחיר המוצר הסופי הוא סוג ואופי העור. ככל שרמת העור עולה, מחיר המוצר הסופי יהיה גבוה יותר. יחד עם זאת, יש גורמים נוספים שמשפיעים על המחיר כולל: גודל, סגנון, סוג הרגל, סוג התפירה. נטוצי משתדלת להבטיח שהספה שרכשת תהיה יפה לעין מכל זווית, כך שאם אתה מחליט למקם את הספה במרכז החדר, תוכל להבחין בפרטי העיצוב של כל חלקי הספה.

Natural - עור טבעי הוא עור ללא גימור, עם יותר סימנים טבעיים והבדלי גוון.

Protecta - עור עם גימור, פחות סימנים טבעיים, מראה יותר אחיד

אנחנו מציעים סוגים רבים של עור, וכל אחד מהם קיים במגוון של צבעים. חלקם עבים וחלקם דקים, לחלקם הוסף צבע כדי לתת אפקט מיוחד, חלקם מחוספסים וחלקם חלקים. מבחר הצבעים משתנה באופן שוטף וקיימים מעל 150 צבעי עור שונים. הבחירה היא שלך, על פי העדפותיך וסגנונך.

עור חצוי/ מפוצל: (split): כאשר יריעות העור עבות מכדי לשמש לריפוד או לתהליך ייצור אחר, הן עוברות תהליך פיצול. העור נכנס למכונה שבה סכין, המפצל את יריעת העור לשתי יריעות. היריעה התחתונה נקראת "עור מפוצל". יריעה זו יכולה לעבור טיפול ועיבוד, כדי לרפד את הגב והצדדים של הספה ולחסוך בעלויות. עור מפוצל הוא עדיין עור 100%, והוא עובר את אותם טיפולי גימור כפי שעוברת שכבת העור העליונה.

עור עליון: בתהליך שתואר קודם ליצירת עור מפוצל, החלק העליון של יריעת העור הוא העור העליון. בחלק זה משתמשים כדי לרפד אזורים שמועדים לשחיקה גבוהה, כיוון שהסיבים בעור העליון צפופים יותר מאשר בעור התחתון.
 
מרקם מלא: זהו העור העליון, כאשר המרקם הטבעי של יריעת העור, נשמר, ללא תיקונים וגימור.

מרקם מתוקן: זהו העור העליון שעבר טיפול בחול, כדי להסיר חלק מהסימנים הטבעיים שעל העור. יש סוגים שונים של טיפולים ותיקונים, כאשר הנפוץ שביניהם הוא טיפול בחול, הסרה מוחלטת של המרקם הטבעי, ויצירת מרקם מחוספס אחיד. סוג תיקון נוסף הוא הברקה של העור כדי להסיר את הבליטות והשקעים שעל פני העור.

עור מוטבע: מרקם מרקם אחיד שמוטבע לתוך העור באמצעות גלילים. המרקם יכול להיות עדין, כך שיראה כמו מרקם עור טבעי, או בצורות שונות כגון מרקם של עור תנין.

רמות עור: הגורם המשמעותי ביותר שמשפיע על רמת העור הוא מקור העור הגולמי. רמת העור קובעת את המחיר שלו.

עור צבוע בשיטת Pull up: עור צבוע שמעליו מורחים שכבה של שמן או ווקס. כאשר מושכים את העור, השמן /ווקס נפרדים, והצבע מתבהר.

Ecoflex Foam: חומר מוקצף גמיש מאוד, המשמש למילוי הכריות בכל רהיטי נטוצי. החומר מיוצר ע"י מפעל IMPE של נטוצי, ואינו מכיל חומרים המזיקים לסביבה כמו פריאון CFC.
 
חומרים מוקצפים בצפיפויות שונות: אנחנו משתמשים ביותר מ-10 סוגי קצף עם צפיפויות שונות. כך אנחנו משיגים את הנוחות,העיצוב והתמיכה האידיאליים.

מילוי: חומר רב שכבתי העשוי מסיבים ארוגים בחום, הכרוכים מסביב למרכז כרית המושב כדי לתת את הצורה הרצויה והנוחות הגדולה ביותר.

רצועות: הרצועות האלסטיות שלנו מוגנות בפטנט, בעלות חוזק תעשייתי, ומשמשות כמתלים בבסיס ובגב הספה. רצועות אלה עשויות מחומר גמיש ב- 100%, המשמש גם בתעשיית הרכב והמטוסים ומחליף את קפיצי המתכת המסורתיים. יש יתרונות רבים שבגללם משתמשים במתלים - הם מספקים תמיכה אחידה לאורך כל השלד של הספה, אינם חורקים, אינם מחלידים, ואינם בולטים דרך הכריות.

המסגרת הבנויה, שהיא שלד הרהיט, שונה מדגם לדגם. אנחנו משתמשים במסגרת שתוכננו באופן הנדסי, בשילוב של עץ חזק כגון אשוח או אשור עם לוחות סנדביץ', ולוחות מעובדים שונים. ישנן מסגרות שכוללות חלקי מתכת חשופים מעוצבים. מערכות המתלים כוללות אריגים אלסטיים עמידים ביותר וגמישים ב- 100%. המשמעות היא, שמערכות המתלים יתאימו, ויישמרו לאורך זמן, עם כל אחת מהמסגרות שלנו. בזכות המבנה ההנדסי של השלד והמתלים, אנחנו יכולים לעצב כל דגם החל מדגמים קלאסיים שבהם הריפוד מכסה את השלד, ועד לדגמים בהם הבסיס הוא פתוח וגלוי.

ניתן לרכוש בכל החנויות שלנו קיט לניקוי עור. לחילופין, אנחנו ממליצים לנקות את הריפודים בעזרת סבון ניטרלי מהול במים, ומטלית לבנה יבשה ורכה.
אנחנו לא ממליצים להשתמש במרככי עור או כימיקלים.
הטיפול המומלץ כולל הסרת אבק מהספה, והסרת כתמים כאשר הם נוצרים. כך הספה תמשיך להיראות טוב לאורך שנים רבות. יש לזכור שעור הוא חומר טבעי, שמשנה את צורתו ככל שהוא מתבגר.

מידע נוסף:
- כיסויי עור
- קולקציית עורות Protecta
- קולקציית עורות

כל סוגי העור דוהים במידה מסויימת במהלך הזמן. עור החשוף לשמש ישירה ידהה מהר יותר. עורות מסוג Protecta דוהים לאט יותר מאשר עורות מסוג Natural.

עור הוא חומר אלסטי, וצורתו נקבעת לפי מידת השימוש בו. ממש כמו נעליים חדשות, שמשנות את צורתן על פי צורת הרגל, כך גם הספה. המתיחה הזו איננה פגם, אלא תכונה טבעית של העור.

למידע נוסף

צור קשר

X
Choose your nearest store
Ask for info at your nearest store